SZKOŁA / GRUPA

Poznańska Manufaktura Lizaków serdecznie zaprasza na pokazy produkcyjne połączone z warsztatami. Przez cały czas pokazu objaśniamy proces produkcyjny, od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie jemu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. W trakcie warsztatów każdy próbuje swoich sił w roli cukiernika i wykonuje własnego lizaka (wykorzystujemy wyłącznie barwniki naturalne). Warsztaty odbywają się w manufakturze od godz. 8:00 do 18:00. Zapisy trwają 7 dni w tygodniu – dane do kontaktu » TUTAJ «

Sprzedaż słodyczy ręcznie robionych w Poznaniu

Wielkość grupy jednorazowo to nawet do 80 osób, na miejscu 2 sale warsztatowe. Manufaktura ma 160 metrów, osobno szatnie, dwie toalety, duży stół dla dzieci. Częstujemy cukierkami z produkcji. Dla grupy DYPLOM ukończenia Akademii Młodego Cukiernika. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie. 

WARSZTAT Bożonarodzeniowy Lizak choinka + karmelowy aniołek świąteczny

Własnoręczne wykonanie lizaka w kształcie choinki, który pakujemy każdemu wykonawcy do domu. Poza tym dokładamy karmelowego świątecznego aniołka.  Zajęcia trwają 45-60 minut. Koszt od osoby 20 zł.

W przypadku przedszkolaczków ten sam zestaw, lecz na miejscu wykonują aniołka pakowanego do domu a lizak choinka dokładany do paczki.

WARSZTAT  LIZAKI OKAZJONALNE

Własnoręczne wykonanie podstawy lizaka w drugim etapie zdobienie go masą marcepanową. Lizaki na Halloween, Boże Narodzenia, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Dzień Mamy, Dzień Taty, Wakacyjne. Do domu dodatkowo zapakowana słodycz.  Zajęcia trwają do 60 minut. Koszt od osoby 20 zł.

WARSZTAT  LIZAKI BAJKOWE

Podczas warsztatów dzieci wykonują własnoręcznie podstawę dużego lizaka o smaku owocowym, następnie przy stołach zdobią go na dowolną wcześniej wybraną przez grupę postać z bajki. Dzieci zabierają pięknie zapakowanego BAJKOWEGO LIZAKA i paczkę słodkości do domu. Zajęcia trwają do 60 min. Koszt od osoby 25 zł.

WARSZTAT  KOZIOŁKI POZNAŃSKIE

Skąd się wzięły koziołki na wieży ratusza? Przedstawienie historii pochodzenia poznańskich koziołków. Następnie własnoręczne wykonanie lizaka w formie koziołków. Do domu dodatkowo zapakowana słodycz. Zajęcia trwają od 60 minut. Koszt od osoby 25 zł.

WARSZTAT własny LIZAK

Własnoręczne wykonanie lizaka – zabieranego do domu. Zajęcia trwają 40 min. Koszt od osoby 15 zł.

WARSZTAT WARSZTATY CZEKOLADOWE*

Nasze warsztaty czekoladowe prowadzimy dla dzieci już od 3 roku życia. Przyjmujemy grupy od 10 do 70 osób w tym samym czasie. Warsztaty odbywają się w godzinach od 8:00 do 18:00 od poniedziałku – piątku po wcześniejszym umówieniu. Zajęcia trwają 60 minut. Koszt od osoby 29 zł.

Plan warsztatów:

  • Opowiadanie przez Chocolatiera historii czekolady wg. ekspozycji od ziarna do tabliczki czekolady.
  • Prezentacja na ekranie całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki.
  • Degustacja ziarna kakao.
  • Degustacja różnych rodzajów, najlepszych na świecie belgijskich czekolad
  • Poznanie światowej nowości – 4 rodzaj czekolady
  • Degustacja tłuszczu kakaowego
  • Każdy uczestnik otrzymuje strój deseranta (fartuch i czapkę kucharską).
  • Każdy uczestnik tworzy własną tabliczkę czekolady.
  • Każdy uczestnik pakuje zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady i zabiera do domu.
  • Dyplom Chocolatiera

WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE*

Przygotowanie czekoladowych narzędzi, oprószenie kuchem kakaowym. Zapakowanie do domu.

WARSZTAT KRĘCENIA WATY CUKROWEJ

Własnoręczne wykonanie dużej waty cukrowej na patyku do degustacji na miejscu. Zajęcia trwają 30 min. Koszt od osoby 15 zł.

WARSZTAT  WYJAZDOWY

W tej opcji pakuje wszystkie niezbędne narzędzia i wyrusza w podróż do Twojej szkoły lub przedszkola. Na miejscu prowadzimy warsztaty. Dzieci i młodzież własnoręcznie wykonują lizaki lub tabliczki czekolady. Częstujemy ciepłymi cukierkami prosto z produkcji. Dla grupy mamy Dyplom ukończenia Akademii Młodego Cukiernika. Koszt od osoby 20 zł (lub 29 zł – czekolada).

DOGODNY PARKING DLA AUTOKARÓW

 

 

Przy Muzeum Narodowym na Alejach Marcinkowskiego 9 –  4 minuty pieszo

 

lub 2 minuty

 

 

Na placu Wiosny Ludów przy pomniku Hipolita Cegielskiego można się zatrzymać i wysadzić grupę

 

Ratusz i koziołki poznańskie 100 metrów od muzeum

 

KONTAKT WARSZTATY

Wrocławska 12, Poznań

tel. 511 592 919, mail: sczm.poznan@gmail.com

Konto do wpłat (jeśli grupa nie chce wozić gotówki) za dzieci nieobecne zwracamy,

07 1050 1520 1000 0092 7098 0759

Przykładowy tytuł wpłaty: 03.12.10.23.IV

(przykład warsztaty 3 grudnia, godz.10 dla 23 dzieci z IV klasy)