SZKOŁA / GRUPA

Poznańska Manufaktura Lizaków serdecznie zaprasza na pokazy produkcyjne połączone z warsztatami. Przez cały czas pokazu objaśniamy proces produkcyjny, od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie jemu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. W trakcie warsztatów każdy próbuje swoich sił w roli cukiernika i wykonuje własnego lizaka (wykorzystujemy wyłącznie barwniki naturalne). Warsztaty odbywają się w manufakturze od godz. 8:00 do 18:00. Zapisy trwają 7 dni w tygodniu – dane do kontaktu » TUTAJ «

Sprzedaż słodyczy ręcznie robionych w Poznaniu

Wielkość grupy jednorazowo to nawet do 80 osób, na miejscu 2 sale warsztatowe. Manufaktura ma 160 metrów, osobno szatnie, dwie toalety, duży stół dla dzieci. Częstujemy cukierkami z produkcji. Dla grupy DYPLOM ukończenia Akademii Młodego Cukiernika. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie. Jest również plac zabaw dla dzieci. Opiekunowie podczas zabawy mogą bez limitu zamawiać kawę lub herbatę.

WARSZTAT Bożonarodzeniowy Lizak choinka + karmelowy aniołek świąteczny

Własnoręczne wykonanie lizaka w kształcie choinki, który pakujemy każdemu wykonawcy do domu. Poza tym dokładamy karmelowego świątecznego aniołka.  Zajęcia trwają 45-60 minut. Koszt od osoby 20 zł.

W przypadku przedszkolaczków ten sam zestaw, lecz na miejscu wykonują aniołka pakowanego do domu a lizak choinka dokładany do paczki.

WARSZTAT 1: LIZAK

Własnoręczne wykonanie lizaka – zabieranego do domu. Zajęcia trwają 45 min. Koszt od osoby 15 zł.

WARSZTAT 2: KRĘCENIA WATY CUKROWEJ

Własnoręczne wykonanie dużej waty cukrowej na patyku do degustacji na miejscu. Zajęcia trwają 30 min. Koszt od osoby 15 zł.

WARSZTAT 3: LIZAKI OKAZJONALNE

Własnoręczne wykonanie podstawy lizaka w drugim etapie zdobienie go masą marcepanową. Lizaki na Halloween, Boże Narodzenia, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc, Dzień Mamy, Dzień Taty, Wakacyjne. Do domu dodatkowo zapakowana słodycz.  Zajęcia trwają do 60 minut. Koszt od osoby 20 zł.

WARSZTAT 4: LIZAKI BAJKOWE

Podczas warsztatów dzieci wykonują własnoręcznie podstawę dużego lizaka o smaku owocowym, następnie przy stołach zdobią go na dowolną wcześniej wybraną przez grupę postać z bajki. Dzieci zabierają pięknie zapakowanego BAJKOWEGO LIZAKA i paczkę słodkości do domu. Zajęcia trwają do 60 min. Koszt od osoby 25 zł.

WARSZTAT 5: KOZIOŁKI POZNAŃSKIE

Skąd się wzięły koziołki na wieży ratusza? Przedstawienie historii pochodzenia poznańskich koziołków. Następnie własnoręczne wykonanie lizaka w formie koziołków. Do domu dodatkowo zapakowana słodycz. Zajęcia trwają od 60 minut. Koszt od osoby 25 zł.

WARSZTAT 6: WARSZTATY CZEKOLADOWE*

Nasze warsztaty czekoladowe prowadzimy dla dzieci już od 3 roku życia. Przyjmujemy grupy od 10 do 70 osób w tym samym czasie. Warsztaty odbywają się w godzinach od 8:00 do 18:00 od poniedziałku – piątku po wcześniejszym umówieniu. Zajęcia trwają 70 minut. Koszt od osoby 29 zł.

Plan warsztatów:

  • Prezentacja na ekranie całego procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki.
  • Degustacja ziarna kakao.
  • Każdy uczestnik otrzymuje strój deseranta.
  • Każdy uczestnik tworzy własną tabliczkę czekolady.
  • Tabliczki czekolady z wizerunkiem koziołków poznańskich
  • Każdy uczestnik pakuje zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady i zabiera do domu.

WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE*

Przygotowanie czekoladowych narzędzi, oprószenie kuchem kakaowym. Zapakowanie do domu.

WARSZTAT 7: WYJAZDOWY

W tej opcji pakuje wszystkie niezbędne narzędzia i wyrusza w podróż do Twojej szkoły lub przedszkola. Na miejscu prowadzimy warsztaty. Dzieci i młodzież własnoręcznie wykonują lizaki lub tabliczki czekolady. Częstujemy ciepłymi cukierkami prosto z produkcji. Dla grupy mamy Dyplom ukończenia Akademii Młodego Cukiernika. Koszt od osoby 20 zł (lub 29 zł – czekolada).